iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Dostępnych jest mnóstwo naturalnych metod, które pozwalają na rozjaśnienie fryzury. Potrzebujesz wiedzieć w jaki sposób rozjaśnić swoją czuprynę? Zapraszamy cię do dokładnego przeczytania znajdujących się poniżej porad.

Najlepszy efekt rozjaśnienia można zyskać na włosach o jasnych odcieniach. Dobrą metodą jest przykładowo zastosowanie soku z cytryny. Trzeba tylko wycisnąć sok z cytryn a potem połączyć go z wodą i nałożyć w takiej postaci na suche włosy. Tego typu mieszankę powinno się pozostawić na włosach, by miała szansę zadziałać. Najbardziej opłacalnie jest podczas pierwszego użycia nie zostawiać mieszanki na dłużej aniżeli godzinę, umożliwi to sprawdzić pierwszy rezultat. Często tymczasem po pierwszym użyciu soku rezultaty są mało widoczne, więc niezbędne jest zastosowanie takiej formy rozjaśniania przez kolejne dni. Istnieje także niewymagająca metoda na rozjaśnianie włosów. Trzeba tylko po prostu wystawiać czuprynę na działanie światła słonecznego. Wiele pań zauważa nawet, iż w przypadku letnich czy wiosennych dni ich włosy są zdecydowanie jaśniejsze niż wtedy, gdy panuje jesień czy zima. Stosując tę metodę należy tymczasem pamiętać o tym, iż słońce może wysuszać włosy, w następstwie tego w okresie takiego słonecznego rozjaśniania warto nakładać na włosy maski regenerujące. Inną skuteczną metodą na rozjaśnianie włosów jest zastosowanie miodu, który nie tylko rozjaśnia włosy, ale nadaje im ponadto piękny, głęboki odcień bursztynu. Aby przygotować naturalny rozjaśniacz należy maskę bądź odżywkę wymieszać z naturalnym miodem i zostawić na czuprynie na około godzinę. Tego rodzaju naturalne sposoby to świetna alternatywa dla chemicznych produktów rozjaśniających.

Więcej na: http://pieknojestwtobie.com/rozjasnianie-wlosow-w-domu/

Jakie kosmetyki można wykonać samemu z wykorzystaniem moczni

Mocznik był odkryty już w roku  1828. Obecnie wykorzystuje się go na skalę masową do produkcji preparatów do pielęgnacji a także dermokosmetyków. Warto być świadomym tego jednak, że mocznik w kosmetyce to nie jedyna jego przydatność. Każdy tak naprawdę przy jego użyciu może stworzyć własne kosmetyki, bądź też ulepszyć te, jakich stale używa.

Aby było to wykonalne niezbędne jest rzecz jasna zakupienie mocznika. Niebywałe znaczenie ma to, w jakim stężeniu wybierzemy tę substancję. Z reguły wybierany jest mocznik o stężeniu 2%. Takie stężenie zapewnia uzyskanie odpowiedniego nawilżenia i dodatkowo odnowienia naskórka. W stężeniu 3-10% ma możliwości perfekcyjnie nawilżające oraz zmiękczające. Dolanie mocznika do własnych kosmetyków do twarzy bądź włosów w znacznym stopniu zwiększy ich walory. Można dodać go tym samym do szamponu, odżywki do włosów, kremu lub balsamu. W nielicznych sklepach, w których można kupić mocznik zaprezentowane są również gotowe receptury na stworzenie kosmetyków jednym słowem od podstaw. W takiej sytuacji mocznik kwalifikuje się do kluczowych składników. Uzywając go można wykonać bądź ulepszyć takie kosmetyki jak balsam nawilżający, tonik do regeneracji do cery lub nawet płyn po goleniu dla panów. Mocznik w kosmetyce wykorzystywany jest od lat i nie wygląda na to, by renoma ta miała maleć, raczej przeciwnie, wskutek tego, iż jest dostępny do kupienia bez trudności, coraz więcej z nas wprowadza go do swojej pielęgnacji. Jeśli nie zużyjemy mocznika w całości, należy pamiętać o jego odpowiednim przechowywaniu, to jest trzymaniu go w temp. pokojowej i w hermetycznie zamkniętym opakowaniu.