iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Czemu chorujemy na jęczmień i jak go leczyć?

Jęczmień to jedna z najczęstszych chorób oczu. Wymaga on właściwego podstępowania i leczenia, albowiem powoduje dolegliwości bólowe, jako, iż jest to nic innego jak ropień. Jakie są powody wystąpienia tego problemu i w jaki sposób trzeba go leczyć?

Co wywołuje powstanie jęczmienia?

Powodów może być wiele, do kluczowych z nich zalicza się jednak niewłaściwa higiena oczu. Jeśli ktoś często dotyka oczu bądź trze je brudnymi rękami, w takiej sytuacji wystąpienie jęczmienia jest niesamowicie prawdopodobne. Choroba może powstać również na skutek złego demakijażu oczu. Oczy należy zmywać nie tylko odpowiednimi, przeznaczonymi do tego celu preparatami, ale ponadto w delikatny sposób, tak żeby nie podrażnić oka. Znakomicie sprawdzają się delikatne płyny do demakijażu a także olejki, które doskonale potrafią poradzić sobie nawet z niesamowicie mocnym makijażem. Jęczmień na oku może wykształcić się także wskutek zabrudzonego środowiska, na przykład jeżeli oczy mają nagminny kontakt z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi, innymi słowy zwłaszcza z oparami.

Co stosować, by wyleczyć jęczmień?

Znajdziemy parę sposobów na poradzenie sobie z jęczmieniem. W przypadku dojrzenia jęczmienia najskuteczniej jest pójść do okulisty, który zbada oczy i zaleci właściwe leki. Zwykle osobie chorej zalecane są specjalne maści a także krople do oczu. Co więcej, jęczmień na oku można spróbować wyleczyć domowymi sposobami. W tym celu należy stosować odpowiednie okłady, wystarczy zaparzyć rumianek lub świetlik, nanieść go na wacik i robić okłady. Najważniejsze jest niemniej jednak to, żeby nie wyciskać jęczmienia, ponieważ może to przyczynić się do powikłań. Jęczmień naturalnie się zasuszy, trzeba jednak dać na to czas. W pewnych przypadkach domowe leczenie jęczmienia nie zapewnia rezultatów, w takim przypadku niezbędne jest zapisanie się do okulisty. Może nawet się okazać, że konieczne będzie jego nacięcie. Mnóstwo osób skarży się na powracanie problemu, w takim przypadku wizyta u lekarza specjalisty jest po prostu konieczna, prawdopodobnie konieczne będzie specjalne leczenie jak również odpowiednia profilaktyka, o której poinformuje pacjenta specjalista.

Atrakcyjne i korzystne pod... W jaki sposób troszczyć się o...