iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Stylowe loki i kupno odpowiedniej lokówki

Ładna fryzura każdego dnia jest istną ozdobą każdej przedstawicielki płci pięknej. Rzecz jasna, aby włosy ładnie się prezentowały każdy powinien o nie właściwie dbać. Przemyślane dobranie kosmetyków jest zatem niezwykle istotne. Aby codziennie uczesanie mogło wyglądać nie tylko i wyłącznie ładnie, lecz także stylowo, opłaca się zainwestować w urządzenie do stylizacji włosów, jakim jest lokówka do włosów.

Jakie urządzenie wybrać?


W sklepach odnaleźć można lokówki do włosów wielu marek, które oferowane są w różnych cenach. Dobrej jakości lokówkę powinno charakteryzować krótkie nagrzewanie się, co pozwoli na szybkie i niekłopotliwe jej zastosowanie. Mnóstwo lokówek to wysokiej jakości urządzenia, za jakie trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych, jeżeli jednakże lokówka ma być wykorzystywana w domu, to rozważnie można znaleźć produkt, który będzie kosztować o wiele mniej i który tak samo doskonale spełni swoje zadanie.

Korzystanie z lokówki do włosów

Używanie lokówki, choć wydaje się bardzo proste, powinno być podyktowane określonymi warunkami. Aby nie uszkodzić włosów niewłaściwie używaną lokówką, co po prostu często się zdarza, należy zainwestować w dobre kosmetyki, które będą chronić włosy przed oddziaływaniem gorąca. Nakłada się je naturalnie przed użyciem lokówki, przeważnie tego typu kosmetyki termoochronne występują w formie spray'u czy olejku. Mitem jest, iż niższa temperatura urządzenia w mniejszym stopniu zniszczy kosmyki, wprost przeciwnie - niska temperatura jest powodem tego, że lokówka jest używana dłuższy czas na włosach, a w efekcie mogą się one niszczyć. Korzystniej jest zatem ustawić na lokówce większą temperaturę, przez co skręcenie włosów zajmuje po prostu chwilę. Aby ponowne zastosowanie lokówki w ciągu dnia nie było koniecznością, warto jest używać odpowiednie kosmetyki do utrwalenia efektu, czyli loków. Świetnie sprawdzą się lakiery do włosów i dodatkowo pozostałe produkty, jakich zadaniem jest utrzymanie efektu. Dzięki lokówce można przygotować mnóstwo wspaniałych fryzur, nie jedynie z rozpuszczonymi włosami, ale ponadto z upiętymi. Warto kupić lokówkę do włosów, nawet jeśli będzie ona wykorzystywana tylko od czasu do czasu.

W jaki sposób troszczyć się o...